Beyin Pili Uygulamaları, deneyim gerektiren Ameliyatlar olup, sonuçları hastadan hastaya ve girişimi yapan Hekimden Hekime değişiklik arz eder.
Tedavi
Tedavi

Bizi Takip Edin
Mustafa Yılmaz Motuk 1948 doğumlu, 65 yaşında, sol tarafta hakim iki taraflı titreme, hareketlerde yavaşlama, tutukluk, katılık, yürüme güçlüğü ve “donakalmalar”; ilaç alınca ortaya çıkan şiddetli istem dışı hareketler yakınmaları ile başvurdu.
Öyküsünden yakınmalarının ameliyatından 9 yıl önce sol elden titreme, tutukluk ve ağırlık ile başladığı, son 5 yıldır sağ tarafında da olduğu ve medikal tedaviye yeterli cevap vermediği; ilaç almadığı zamanlarda solda hakim iki taraflı titreme, tutukluk, ağırlık, katılık ve yürüme güçlüğü ve “donakalmalarının” olduğu; ilaç alınca şiddetli istem dışı hareketlerinin olduğu öğrenildi.
Hastada ilaç almadığında solda hakim titreme, katılık, tutukluk ve “ayaklarda kilitlenmeler” tarzında yürüme güçlüğünün mevcut olduğu; yüksek doz ilaçla bu yakınmalarının kısmen azaldığı ancak şiddetli istem dışı hareketlerin ortaya çıktığı gözlendi.Mustafa Yılmaz beye 09.05.2013 tarihinde Beyin Pili takılması operasyonu gerçekleştirildi.
Mustafa Yılmaz beyin Parkinson Beyin Pili ameliyatı öncesi ve 2,5 yıl sonrası görüntüleri izlenmekte.
Geri
Paylaş