Merhaba;
@dbsforparkinsons profesyonel Instagram hesabım hacklenmiştir.
Instagramdaki sorun giderilene kadar beni @dralizirh şahsi hesabımdan takip edebilirsiniz.
Beyin Pili Uygulamaları, deneyim gerektiren Ameliyatlar olup, sonuçları hastadan hastaya ve girişimi yapan Hekimden Hekime değişiklik arz eder.
Merak Ettikleriniz
Merak Ettikleriniz
Merak ettiklerinizi
Dr. Ali Zırh 'a Sorun

Bizi Takip Edin
"Merak Ettikleriniz" bölümü içinde genel arama yapabilirsiniz.

Parkinson hastalığı başka hangi hastalıklar ile karışabilir?

Parkinson hastalığı başta tabii ki bir hastalık olmayan yaşlılık bulgusu zannedilmekte. Çoğu erken çıkan hastalık bulguları, yaşlılığın bir bulgusu olarak yorumlandığı için çoğu hastada tanı konulmakta geç kalınmakta. Dolayısıyla Parkinson'a benzer bazı bulgular akla geldiğinde, ilk başta bunu uzmanı bir nöroloji doktoruna danışarak tanı konulmasını erken dönemde sağlamaya çalışmakta yarar var.

Parkinson hastalığı beyindeki dopamin dediğimiz madde eksikliği; ancak bazen santral sinir sisteminin bazı Dejeneratif hastalıklarında olaya dopamin eksikliğinden başka problemlerde eşlik eder. Biz bunları genelde Parkinson plus ya da Parkinson artı başlığı altında incelediğimiz bazı hastalıklar grubu içerisine koyarız.

Bu konunun uzmanı hekimler hastaları muayene ettiklerinde, hastaların bulgularının sonucunda bu hastanın klinik tanısının pure bir Parkinson hastalığı mı yoksa Parkinson'a benzeyen diğer bazı hastalıklardan biri mi olduğunu ayırmaları konusunda dikkatli olup ona göre yorum yapmaları gerekmektedir.

Geri
$:share$