Merhaba;
@dbsforparkinsons profesyonel Instagram hesabım hacklenmiştir.
Instagramdaki sorun giderilene kadar beni @dralizirh şahsi hesabımdan takip edebilirsiniz.
Beyin Pili Uygulamaları, deneyim gerektiren Ameliyatlar olup, sonuçları hastadan hastaya ve girişimi yapan Hekimden Hekime değişiklik arz eder.
Basında Beyin Pili
Basında Beyin Pili

Bizi Takip Edin

Beyin Pili İle Anne Oldu - Show TV Ana Haber 2014

Muhabir: Distoni , bir hastalık ama öldürmeyip süründüren cinsten. Emel Uslu gençliğinden beri çekiyordu. İlaçlar fayda etmedi. Beynine pil takıldı şifa buldu hem de ilk beyin pilli anne olarak tıp literatürüne geçti.

Emel Uslu: Okul hayatım olmadı. Üniversiteyi okuyamadım. İş hayatım olmadı

Muhabir: Ne düzgün konuşabildi ne de normal bir hayat yaşayabildi. Okula gidemedi yalnız dışarı çıkamadı. Anne olmak istedi mümkün değil dediler. Ama o vazgeçmedi.

Emel Uslu:
Kaybedecek bir şeyimiz yok. Öylede hastayız. Böylede hastayız. Ameliyatı bebeğim için oldum zaten. Ameliyat kararı aldık eşimle.

Muhabir: Ondan sonra Ömer mi dünyaya geldi?
Emel Uslu: Evet. Öyle

Muhabir: Emel Uslu 33 yaşında. 17 yaşından beri distoni hastası.

Ali Zırh:
Distoni genelde kontrolsüz, aşırı ve şiddetli vücut kasılmalarıyla giden ve genelde genç yaşlarda ortaya çıkan ve ilerleyici özellik taşıyan bir hastalıktır.

Muhabir: Hastalık hareket etmeyi imkansız kılıyor. Vücut istemsiz kasılıyor hem de kriz derecesinde. İlaç tedavisi mümkün ancak genelde yetmiyor. İşte o zaman devreye beyin pili giriyor.


Ali Zırh:
Beyin pilleri bugün hem yaygın olarak hareket bozukluklarının kontrolünde kullanılan oldukça gelişmiş teknolojik aletlerin bize fırsat tanıdığı bir tedavi yöntemi. Yapılan işlem beynin içerisine iki tane elektrot yerleştirmek onları cilt altından birer uzatma kablosuyla getirerek göğüste kalp pili gibi dışardan programlayabildiğimiz, ayarlayabildiğimiz bir pile bağlamak. Böylelikle yapılan işlem beynin içerisine elektrik akımı vererek beyindeki elektriksel aktiviteleri azaltmak veya çoğaltmak.

Muhabir: Emel Uslu'ya beyin pili takıldı. Hayatı normale döndü. Hayaline de kavuştu. Bebeği oldu. Hem de literatüre beyin pili olan ilk anne olarak geçti.

Ali Zırh: Beyin pili tedavisi uyguladık. Ameliyattan sonra ki yaklaşık bir iki üç aylık pil ayarlama ve tedavi programından sonra kendisine önemli ölçüde iyileşme gördük.

Emel Uslu:Ameliyatı bebek için oldum ben. Çok güzel bir duygu herkesin yaşamasını isterim.

Muhabir: Ömer koydu yavrusunun adını. Şimdi çok mutlu. İğneler, ilaçlar geride kaldı. Artık tek arzusu bebeğinin sağlığı.

Geri
Paylaş