Beyin Pili Uygulamaları, deneyim gerektiren Ameliyatlar olup, sonuçları hastadan hastaya ve girişimi yapan Hekimden Hekime değişiklik arz eder.
Op. Dr. Ali Zırh
 • 31 Yıllık deneyim sayesinde,
  %1’den az cerrahi girişime bağlı komplikasyon
 • Beyin Pili ameliyatlarında
  31 yıllık deneyim ve birikim
 • Yılda en az beş kez uluslararası
  kongre ve sempozyum katılımı
 • Hekimlik pratiğinin tamamını,
  sadece hareket bozukluğu hastalıklarının
  tedavisine ayırmış bir “uzman” hekim
 • Fonksiyonel Beyin Cerrahisi alanında
  dünyada dört yılda bir,
  sadece bir beyin cerrahına verilen ödül sahibi
 • 1300'den fazla hareket bozukluğu cerrahi girişimi
 • 800'den fazla Derin Beyin Stimülasyonu ameliyatı
Op. Dr. Ali Zırh

Bizi Takip Edin

Dr. Ali ZIRH,8 Ekim 1960'da Ankara'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamladı. Ankara Atatürk Lisesi'ni birincilikle bitirdi ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne girdi. 31 Ağustos 1983 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden Tıp Doktoru olarak mezun oldu. 1983-1985 Yılları arasında Devlet Hizmeti Yükümlülüğünü Gaziantep ilinde yaptı. Bu dönemdeki çalışmalarından dolayı Vilayet Makamınca takdirname ile taltif edildi. Askerlik görevini 1987 yılında Istanbul'da bitirdi.


1988 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Bölümünde ihtisasa başladı. 1990 Yılında Glasgow ve Edinburg'da The British Council'in; 1989 yılında Almanya Warnemünde'de, 1991 yılında İspanya Zaragoza'da, 1992 yılında İsrail Kudüs'de, 1993 yılında Belçika Brudge'de Avrupa Nöroşirürji Birliği'nin (EANS); 1994 yılında Türkiye Antalya'da Dünya Nöroşirürji Birliği (WFNS) eğitim kurslarına katıldı. 1990 Yılında Glasgow Institute of Neurological Sciences'ı, 1992 yılında Department of Neurosurgery, University of Pittsburg'u, 1992 yılında Department of Neurosurgery, University of Virginia'yı, 1992 yılında Department of Neurosurgery, University of Washington'u, 1994 yılında Division of Neurosurgery, Toronto Western Hospital'ı, 1994 yılında Department of Neurosurgery, The Johns Hopkins Hospital'ı ziyaret ederek klinik çalışmalara katıldı. Şubat 1994'de Nöroşirürji uzmanı oldu. Mart 1994'de Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde Nörofizyoloji yüksek lisansını tamamladı. Eylül 1994'de İzmir Türkiye'de Avrupa Nöroşirürji Birliği'nin (EANS) eğitim kurslarının beşincisini tamamlayıp sınavlarına girerek EANS diploması aldı. Aynı tarihte European Board of Neurosurgery Primary Examination'a girdi ve kazandı.

İlgi alanı olan Stereotaktik ve Fonksiyonel Nöroşirürji paralelinde Eylül 1994'de Çeşme İzmir'de "Stereotactic Target Calculation" ve "Neurostimulation for Pain" konulu, Kasım 1994'de New-Orleans USA'da "Stereotactic Neurosurgery Hands-On" konulu, Ekim 1995'de San Francisco USA'da "Augmentitative Procedures for Pain" konulu, Kasım 1995'de New Orleans-USA'da "Stereotactic Neurosurgery Hands-On" konulu, Mayıs 1996'da Minneapolis-USA'da "Deep Brain Stimulation for Treating Parkinson's Disease" konulu, Mayıs 1996'da Washington-USA'da "Interventional Therapies Workshop: Implantable Spinal Cord Stimulation and Drug Infusion Systems" konulu, Ekim 1996'da Montreal-Kanada'da "Surgical Treatment for Movement Disorders" ve "Interventional Therapies in Chronic Pain Management" konulu, Haziran 2001'de Kiel-Almanya'da "Management of Patients with Deep-Brain Stimulators, Expert Course and Workshop" konulu eğitim kurslarına katıldı.

Dr. Ali ZIRH 1997 yılında Amerika Birleşik Devletlerinden dönüp VKV Amerikan Hastanesinde çalışmaya başlayarak dünyada sayılı merkezde bulunan tek hücre düzeyindeki Mikroelektrod Kayıt ve Stimülasyon tekniği ile fonksiyonel nöroşirürji girişimlerinin yapılması ve Beyin Pili Takılması işlemlerini gerçekleştirdi. Ocak 2009 tarihinden itibaren Medicalpark Bahçelievler Hastanesinde çalışmaya başlayarak bu girişimlerin Sosyal Güvenlik Kurumu hastalarının da yararlanabileceği bir sağlık kurumunda uygulanmasını gerçekleştirdi. Cerrahi girişimlere 2015 Ocak ayı itibariyle Medipol Bağcılar Hastanesinde devam etmektedir. 2018 Eylül ayı itibariyle ise Medipol Unkapanı Parkinson ve Hareket Bozukluğu merkezinde muayenelerine devam etmektedir.

Bu güne kadar uzmanlık alanı olan Fonksiyonel Beyin Cerrahisi alanında 31 yıllık klinik ve cerrahi deneyimi; başarı ile gerçekleştirmiş olduğu 1300'den fazla Parkinson ve diğer Hareket Bozukluğu Hastalıklarına yönelik cerrahi girişimler ve 800'den fazla Beyin Pili ameliyatı uygulamaları Dr. Ali Zırh'a hareket bozukluğu cerrahisinde ülkemizde ilk akla gelen isim olma özelliğini kazandırırken uluslararası alanda da bu ameliyatları gerçekleştirdiği merkezin Uluslararası Eğitim ve Referans merkezi olmasını sağladı.

Türk Nöroşirürji Derneği, Parkinson Hastalığı Derneği, European Society of Stereotactic and Functional Neurosurgery, American Academy of Advancement of Science, World Federation of Stereotactic and Functional Neurosurgery, North American Cervicogenic Headache Society, International Association for The Study of Pain, American Pain Society, World Neuromodulation Society, American Neuromodulation Society, American Society of Stereotactic and Functional Neurosurgery, The Movement Disorder Society, American Association of Neurological Surgeons (AANS), Congress of Neurological Surgeons (CNS) üyesi olan Ali Zırh yılda en az 4-5 kere bu kuruluşların dünyanın değişik yerlerinde gerçekleştirilen uluslararası kongre ve sempozyumlarına katılmakta, kendi deneyimlerini bu toplantılarda diğer meslektaşları ile paylaşırken kendi uzmanlık alanındaki ilerleme ve gelişmeleri de günü gününe takip etmektedir.

Dr. Ali Zırh'ın uluslararası dergilerde yayımlanmış çok sayıda yayını, sekiz kitap chapter'ı, 150'den fazla kongre bildirisi mevcuttur. Geri
$:share$