Beyin Pili Uygulamaları, deneyim gerektiren Ameliyatlar olup, sonuçları hastadan hastaya ve girişimi yapan Hekimden Hekime değişiklik arz eder.
Basında Beyin Pili
Basında Beyin Pili

Bizi Takip Edin

Beyin Pili Mucizesi - Show TV Ana Haber - 2011

Haber Spikeri: Parkinson nedeni ile hareket edemedi aldığı ilaçların yan etkisi nedeniyle zor günler geçirdi. Sabri Özlüalbayrak geçirdiği beyin pili ameliyatı sayesinde tıpkı sağlıklı insanlar gibi hayatını sürdürmeyi başardı. İşte beyin pili mucizesiyle gelen yeni bir hayatın öyküsü.

Sabri Özlüalbayrak: Hareket kısıtlılığım yok hareket özgürlüğüme kavuştum.

Muhabir: Sabri Özlüalbayrak'ın vücudundaki katılığın nedeni parkinsondu. Genelde titreme nöbetleriyle bilinen Parkinson onda tutuklukla kendini gösteriyordu. Aldığı Parkinson ilaçları ise yan etki yapıyor istem dışı hareketlere tetikliyordu.

Ali Zırh: Sabri Bey bildiğiniz gibi 7 küsür yıllık hastalığı olan çok yoğun ilaca ihtiyacı olan ve çok yoğun ilaç aldığında açılabilen kısa süreli ancak yoğum ilaç yan etkilerini ve ilaçla ilgili problem yaşayan bir hastaydı.

Muhabir: Yüzlerce Parkinson hastası gibi beyin pili ameliyatı oldu ve ameliyatın üzerinden yaklaşık 3 ay geçti . Artık ilaç almadan ne tutukluk yaşıyor ne de ilaç yan etkisi. Farklılığı ne zaman hissetmeye başladınız?

Sabri Özlüalbayrak: Ameliyat sonrası hemen hissetmeye başladım.

Ali Zırh: Şuan Sabri Bey normale yakın bir hayat yaşıyor. Bizi de dinlemiyor çok az dozda ilaç almasını istiyoruz ama yaklaşık 1 buçuk aydır da hiç ilaç kullanmaksızın bu iyilik çizgisini götürebiliyor.

Sabri Özlüalbayrak:
Bir avuç dolusu belki 13-14 tane ilaç kullanıyordum ama şuan bunların hiç birini kullanmıyorum. Parkinson hastalığı ile bilinen donukluk, tutukluk, yürüyememe, denge hareketlerini yapamama gibi ama bunların hiç birini yaşamadım.

Muhabir: 56 yaşında ki Sabri Özlüalbayrak için hayat adeta hastalık bulguları başlamadan önce ki haliyle devam ediyor. Hatta yeni yaşamının artılarını saymakla bitiremiyor.

Sabri Özlüalbayrak: 5-6 kilo civarında da kilo aldım çünkü bu istem dışı hareketlerim terleme hareketlerden dolayı büyük bir zayıflık oluyordu.

Ali Zırh: Beyin pillerinde ki amacımız hastaya ilacın sağlayabildiği maksimum yararı o kadar az ilaç vermeden ve ilaç yan etkilerini yaşamadan kazandırmaya çalışmak. Sabri Beyde de bunu başardık. Şu anda sadece pillerin etkisiyle normale yakın bir hayat yaşayabiliyor.

Gülseren Haspullukçu (Sabri Beyin Arkadaşı): Zaman tünelinde geriye döndü arkadaşım. Kendine güveni geldi.

Geri
Paylaş